مقدار ترکیه زندان صندوق قانون زندانی

مقدار: ترکیه زندان صندوق قانون زندانی قانون اساسی نماینده مجلس خبر

گت بلاگز اخبار اجتماعی اجرای آخرین مرحله رجیستری از فردا

رجیستری گوشی‌های گوشی تلفن همراه از اول اردیبهشت‌ماه با قرار گرفتن تمامی‌ برندها در این طرح، رسما آخرین مرحله را طی می‌کند.

اجرای آخرین مرحله رجیستری از فردا

اجرای آخرین مرحله رجیستری از فردا

عبارات مهم : آخرین

رجیستری گوشی های گوشی تلفن همراه از اول اردیبهشت ماه با قرار گرفتن تمامی برندها در این طرح، رسما آخرین مرحله را طی می کند.

به گزارش ایسنا، در حالی که فرآیند طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیم کارت (رجیستری) از سال گذشته با برندهای مطرح گوشی های گوشی تلفن همراه و تجهیزات سیم کارت خور شروع شده است و تکمیل آن به امسال موکول شد، مقرر شد با اجرای آخرین مرحله طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیم کارت (رجیستری)، تمامی نشان های گوشی گوشی موجود در بازار از جمله سامسونگ از آخر فروردین ماه مشمول این طرح شوند.

اجرای آخرین مرحله رجیستری از فردا

اولین فاز اجرایی رجیستری با گوشی ها و تجهیزات سیم کارت خور جهت برند اپل از تاریخ ۱۴ آذر سال ۱۳۹۶ شروع شد. همان وقت اعلام شد کسانی که قصد خرید گوشی و تبلت اپل را دارند، هنگام خرید باید از اصالت گوشی گوشی و تجهیزات دارای سیم کارت مطمئن شوند و به همین منظور مورد نیاز است شناسه ۱۵ رقمی (IMEI) را -که روی جعبه دستگاه قابل مشاهده است- به شماره ۷۷۷۷ پیامک کنند تا از اصالت گوشی اطمینان حاصل کنند.

پس از آن و در ادامه ی مرحله دوم طرح رجیستری و فاز اجرایی آن، نوبت به برندهای موتورولا، گوگل، بلک بری رسید که از تاریخ ۸ دی ماه مشمول رجیستری قرار بگیرند. اگرچه شاید این برندها علی رغم اپل، در بازار بازدیدکنندگان زیادی نداشته باشند، ولی یکی از دلایلی که رجیستری به سراغ آن ها رفت، این بود که در کشور عزیزمان ایران نمایندگی رسمی نداشتند.

رجیستری گوشی‌های گوشی تلفن همراه از اول اردیبهشت‌ماه با قرار گرفتن تمامی‌ برندها در این طرح، رسما آخرین مرحله را طی می‌کند.

پس از این برندها و در حالی که بنا بر شایعات و حدس و گمان های موجود انتظار می رفت طرح رجیستری سراغ یکی از برندهای سامسونگ و هوآوی برود، اعلام شد که از تاریخ ۲۸ بهمن ماه سال ۱۳۹۶، ال جی مشمول رجیستری خواهد شد و به خریداران این برند هشدار داده شد، در صورتی که قصد خرید دارند، مراحل ثبت و فعال سازی آن را انجام دهند تا بتوانند از خدمات شبکه گوشی جهت این گوشی استفاده کنند.

پس از ال جی، نوبت به برندهای نوکیا و هوآوی رسید که از تاریخ ۱۹ اسفندماه و یک هفته بعد از آن از تاریخ ۲۶ اسفندماه نیز برندهای سونی، تکنو و شیائومی مشمول رجیستری قرار گرفتند. از طرفی در حالی که انتظار می رفت برند سامسونگ هم با سهم بالایی که در بازار دارد، طبق وعده ای که راجع به اجرای رجیستری تا آخر سال ۱۳۹۶ داده شده است بود، برند بعدی اعلام شود، رجیستری آن به سال ۹۷ موکول شد.

البته محمدجواد آذری جهرمی- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات – راجع به علت تاخیر در رجیستری گوشی های سامسونگ اعلام کرد که به علت سهم ۵۰ درصدی سامسونگ در بازار و لزوم تثبیت شرایط در روزهای نهایی سال و جلوگیری از تاثیرات منفی بر مصرف کننده نهایی، اعلام طرح جهت این نشان تجاری به بعد از تعطیلات نوروزی موکول شده است است.

اجرای آخرین مرحله رجیستری از فردا

در نهایت حسین فلاح جوشقانی – مدیر شرکت تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی – از اجرای آخرین مرحله رجیستری از ۳۱ فروردین خبر داد و گفت: در جهت حفظ حقوق مشترکان و جلوگیری از فروش گوشی های قاچاق به جای گوشی های قانونی به مردم، با اجرای آخرین مرحله طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیم کارت (رجیستری)، تمامی نشان های گوشی گوشی موجود در بازار از جمله سامسونگ مشمول این طرح می شوند.

انجام کلیه فرآیندهای مربوط به طرح رجیستری جهت برندهای مشمول از تاریخ های اعلام شده است الزامی است و گوشی غیرقانونی تنها یک ماه مهلت استفاده از شبکه اپراتورهای گوشی را خواهد داشت. همچنین گوشی هایی که تا قبل از تاریخ های اعلام شده است در شبکه فعال بوده اند، نیاز به ثبت ندارند و هیچ جای نگرانی جهت دارندگان آن ها وجود ندارد. ولی درصورت عدم انجام فرآیند فعال سازی جهت گوشی های تازه مشمول طرح، گوشی درصورت استفاده بعد از سه روز قطع سرویس خواهد شد.

رجیستری گوشی‌های گوشی تلفن همراه از اول اردیبهشت‌ماه با قرار گرفتن تمامی‌ برندها در این طرح، رسما آخرین مرحله را طی می‌کند.

در این خصوص حمیدرضا دهقانی نیا -سخنگوی طرح رجیستری موبایل- نیز تاکید کرده است: مورد نیاز است تمامی خریداران و صاحبان گوشی های سامسونگ و تمامی برندهای گوشی حتی برندهای داخلی مانند جی ال ایکس قبل از فرا رسیدن اردیبهشت ماه گوشی و تبلت های خود را با سیم کارتی که به نام آنها صادر شده است یک بار روشن و امتحان کرده و از طریق آن حداقل یک بار تماس حاصل کنند.

همچنین انجام فرآیند فعال سازی (با استفاده از کد فعال سازی موجود در جعبه گوشی) از ۱۵ بهمن ماه، جهت گوشی های نو مشمول طرح و انجام فرآیند انتقال مالکیت جهت گوشی های کارکرده (در وقت فروش) الزامی است و در عین حال، مصرف کننده نباید هیچ هزینه ای جهت رجیستری پرداخت کند و در صورتی که فروشنده به اسم رجیستری قصد دریافت هزینه ای داشته باشد، خریدار باید فروشگاه را ترک کند.

اجرای آخرین مرحله رجیستری از فردا

واژه های کلیدی: آخرین | تاریخ | تجهیزات | رجیستری | سامسونگ | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz