مقدار ترکیه زندان صندوق قانون زندانی

مقدار: ترکیه زندان صندوق قانون زندانی قانون اساسی نماینده مجلس خبر

گت بلاگز اخبار بین الملل آزمایش موشکی کره شمالی، تخلف از تعهدات بین المللی است / موگرینی

فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه با صدور بیانیه ای در مورد آزمایش موشکی کره شمالی، این اقدام را تخلف از تعهدات بین المللی پیونگ یانگ بر

آزمایش موشکی کره شمالی، تخلف از تعهدات بین المللی است / موگرینی

موگرینی: آزمایش موشکی کره شمالی، تخلف از تعهدات بین المللی است

عبارات مهم : اروپا

فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه با صدور بیانیه ای در مورد آزمایش موشکی کره شمالی، این اقدام را تخلف از تعهدات بین المللی پیونگ یانگ برشمرد

به گزارش پایگاه خبری رسمی اتحادیه اروپا، وی اعلام کرد: جمهوری خلق دمکراتیک کره آزمایش هسته ای دیگری را انجام داده هست. این اقدام بار دیگر تخلف آشکار و غیرقابل قبول از تعهدات بین المللی کره در زمینه تولید یا آزمایش نکردن تسلیحات هسته ای به موجب قطعنامه های شورای امنیت شرکت ملل است و اقدامی جنبش آمیز، تهدیدی بزرگ جهت امنیت منطقه ای و بین المللی و چالشی عمده جهت رژیم جهانی منع تکثیر هسته ای به شمار می رود.

آزمایش موشکی کره شمالی، تخلف از تعهدات بین المللی است / موگرینی

موگرینی افزود: خبر اتحادیه اروپا روشن هست؛ این کشور باید برنامه های خود در زمینه هسته ای، سلاح کشتار جمعی و موشک بالستیک را به نحوی کامل، قابل اثبات و برگشت ناپذیر کنار گذارد و همه فعالیت های مرتبط با آن را بی درنگ متوقف کند.

وی با اشاره به تشکیل جلساتی با شرکای اتحادیه اروپا در روز جاری گفت: فردا با لاسینا زربو دبیر اجرایی پیمان منع جامع آزمایش های هسته ای و یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار و گفت و گو می کنم. همچنین عنوان کره شمالی را در دستور جلسه نشست غیررسمی وزرای خارجه اتحادیه اروپا که هفته آینده در تالین (استونی) برگزار می شود، قرار می دهم.

فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه با صدور بیانیه ای در مورد آزمایش موشکی کره شمالی، این اقدام را تخلف از تعهدات بین المللی پیونگ یانگ بر

موگرینی یادآور شد که بررسی مساله کره شمالی از سوی اتحادیه اروپا و جامعه جهانی به نحوی متحد و هماهنگ، امری حیاتی و حائز اهمیت است.

وی افزود: در همین رابطه، مشتاقیم که شورای امنیت شرکت ملل مساله کره شمالی را مورد توجه قرار دهد و موضعی محکم و تاثیرگذار اتخاذ کند. اتحادیه اروپا همچون هر لحظه میان اقدام ما و تصمیم های این شورا، هماهنگی برقرار می کند.

موگرینی در آخر این بیانیه گفت: کره شمالی باید وارد مذاکره ای معنادار و باورپذیر شود، مذاکره ای که نشانه آن پیگیری روند خلع سلاح شبه جزیره کره به نحوی کامل، قابل اثبات و برگشت ناپذیر و اجرای کامل همه قطعنامه های مرتبط شورای امنیت شرکت ملل هست. اتحادیه اروپا آماده است با مشورت با شرکای کلیدی، از این روند حمایت کند. خلع سلاح شبه جزیره کره تنها از طریق روش های مسالمت آمیز که به نفع همه کره ای ها و همه ساکنان منطقه و دنیا هست، امکان پذیر می باشد.

آزمایش موشکی کره شمالی، تخلف از تعهدات بین المللی است / موگرینی

اخبار بین الملل – ایرنا

واژه های کلیدی: اروپا | امنیت | آزمایش | کره شمالی | کره شمالی | اتحادیه اروپا | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz